Dubrovnik is één van de meest iconische filmlocaties voor de populaire televisieserie Game of Thrones. In de serie werd Dubrovnik gebruikt als de setting voor de fictieve stad King’s Landing, de hoofdstad van de Zeven Koninkrijken. In dit blog vind je enkele van de belangrijkste Game of Thrones-locaties in Dubrovnik die je kunt bezoeken.
Dubrovnik
Dubrovnik, oorspronkelijk bekend als Ragusa, werd in de zevende eeuw gesticht in het zuiden van Kroatië, aan de Adriatische Zee. Door de eeuwen heen groeide het uit tot een belangrijke en strategisch gelegen stad, dat een centrum werd van handel en cultuur voor de gehele Adriatische regio.
Ondanks meerdere politieke veranderingen en verwoestende aardbevingen (1667), heeft de stad zijn prachtige architectuur goed behouden. Mede dankzij al dit culturele erfgoed staat Dubrovnik op de UNESCO werelderfgoedlijst.
Dubrovnik heeft een mediterraan klimaat, met warme zomers en milde winters. De stad heeft ongeveer 42.000 inwoners, maar de stad trekt jaarlijks ook miljoenen bezoekers van over de hele wereld.
Nadat duidelijk werd dat veel scenes uit de hitserie Game of Thrones zijn opgenomen in Dubrovnik, werd Dubrovnik opeens een razend populaire bestemming. Nog steeds vind je hier volop Game of Thrones winkels, merchandise en Game of Thrones walking tours.
Game of Thrones locaties in Dubrovnik
Dubrovnik is één van de belangrijkste filmlocaties geweest voor de hitserie Game of Thrones. Veel van deze herkenbare plekken uit de serie kun je in real life bezoeken. Hieronder vind je de Game of Thrones locaties.
1. Fort Lovrijenac (Red Keep)
Fort Lovrijenac, ook wel bekend als het ‘Gibraltar van Dubrovnik’, werd in Game of Thrones gebruikt als de locatie voor de Red Keep. Dit was het koninklijke paleis van de familie Lannister in King’s Landing. Vanaf dit fort heb je niet alleen een prachtig uitzicht over de stad, maar kun je ook de plek zien waar veel belangrijke scènes zijn gefilmd, zoals de gevechten bij Blackwater Bay.



2. Pile Gate (King’s Landing Entrance)
De Pile Gate is één van de hoofdpoorten van Dubrovnik en werd in de serie gebruikt als de ingang van King’s Landing. In één van de meest memorabele scènes marcheert koning Joffrey door deze poort. Dit is ook de plek waar de beruchte ‘Walk of Shame’ van Cersei Lannister begon.
3. De Stadsmuren (King’s Landing Walls)
De imposante stadsmuren van Dubrovnik zijn in de serie regelmatig terug te zien als de muren van King’s Landing. Veel scènes zijn hier gefilmd, waaronder de beruchte aanval op de stad tijdens de Slag om Blackwater. Een wandeling op de Stadsmuren van Dubrovnik is echt een must als je in Dubrovnik bent.


4. Trsteno Arboretum (King’s Landing Gardens)
Hoewel het iets buiten Dubrovnik ligt, werd het Trsteno Arboretum gebruikt voor de tuinen van King’s Landing, waar veel gesprekken tussen de personages plaatsvonden en dus in veel afleveringen terug te zien is. Het is een fijne plek om te bezoeken als je in Dubrovnik bent.
5. Jesuit Trap en St. Ignatius Kerk (Walk of Shame)
De trap bij de Jezuïetenkerk van St. Ignatius werd beroemd door de ‘Walk of Shame’ van Cersei Lannister. Deze dramatische scène is één van de meest iconische momenten van de serie. De trap is sindsdien een populaire plek geworden voor Game of Thrones fans.


6. Dubrovnik’s Oude Haven (Blackwater Bay)
De oude haven van Dubrovnik werd gebruikt als de setting voor Blackwater Bay, waar onder andere de beroemde zeeslag plaatsvond. Je moet zeker een bezoekje brengen aan de Oude Haven tijdens zonsondergang, want dan is het een heerlijke plek om te chillen.
7. Lokrum Island (Qarth)
Voor de kust van Dubrovnik vind je het eilandje Lokrum Island, wat je kunt bezoeken per ferry. Lokrum Island werd in de serie gebruikt om de stad Qarth te vertegenwoordigen. In Game of Thrones staat Qarth bekend als “de grootste stad die ooit was of zal zijn” en het speelde vooral een belangrijke rol voor Daenerys Targaryen.


8. Benedictine Monastery of St. Mary (Qarth)
Het Benedictine klooster op Lokrum Island is in enkele scènes in Qarth. Deze historische klooster staat bekend om de prachtige, serene tuinen en indrukwekkende ruïnes.




9. De IJzeren Troon
Wist jij dat je op Lokrum Island zelfs de beroemde IJzeren Troon kunt vinden. Het wordt dan ook gezien als één van de beste Game of Thrones locaties. De troon werd door de producers van de serie aan Dubrovnik geschonken en kun je vandaag de dag vinden in het bezoekerscentrum op Lokrum. Je kunt zelfs op de troon zitten voor een tof fotomomentje.
Praktische informatie Game of Thrones in Dubrovnik
Veel bedrijven in de stad bieden zelfs speciale Game of Thrones tours aan, die je meenemen naar alle belangrijke filmlocaties en je achtergrondinformatie geven over de productie van de serie.
Er zijn ook onwijs veel souvenirwinkels waar je allerlei Game of Thrones souvenirs kunt shoppen, van t-shirts tot replica zwaarden. De officiële door HBO gelicenseerde merchandise vind je in beperkte winkels (vooral bij Pile Gate).
Hoewel Dubrovnik het hele jaar door goed te bezoeken is, worden de lente en herfst gezien als de beste tijden om de stad te ontdekken. De temperaturen zijn dan iets aangenamer (in de zomer kan het er erg warm worden) en het is er dan minder druk.
De Game of Thrones locaties vind je bijna allemaal in Dubrovnik Old Town. Je hebt het geluk dat het centrum van Dubrovnik heel compact is. De Oude Stad kun je te voet ontdekken.
Sinds 2020 is er een klein Game of Thrones museum nabij Pile Gate te vinden. De toegangsprijs is € 10,00 en € 15,00 per persoon, afhankelijk van het seizoen.
The Dubrovnik Pass
Als jij van plan bent om meerdere Game of Thrones locaties en andere bezienswaardigheden in Dubrovnik te gaan bezoeken, dan raad ik je aan om de Dubrovnik Pass aan te schaffen. Dit is namelijk een handige en voordelige manier om de belangrijkste bezienswaardigheden van de stad te verkennen tegen een relatief voordelige prijs.
Afhankelijk van de duur van je verblijf, kun je kiezen voor verschillende opties van de Dubrovnik Pass. Ikzelf heb de driedaagse pas aangeschaft.
- ééndaagse pas: ongeveer 35 EUR (260 HRK)
- driedaagse pas: ongeveer 45 EUR (350 HRK)
- zevendaagse pas: ongeveer 55 EUR (420 HRK)
Met deze pas heb je toegang tot verschillende locaties van Dubrovnik en zoals je hierboven hebt kunnen lezen, ligt de entreeprijs van sommige bezienswaardigheden best hoog. De volgende bezienswaardigheden zijn inbegrepen in de Dubrovnik Pass: de stadsmuren, Fort Lovrijenac, Rector’s Palace, Franciscan klooster en museum, Marin Držić House, Dubrovnik Cathedral en schatkamer, cultureel historisch museum, Maritiem museum, Natuurhistorisch museum, Modern Art Gallery en het Visia Dubrovnik 5D Theater.
Daarnaast kun je met de Dubrovnik Pass onbeperkt reizen met de openbare bussen van Dubrovnik, waardoor je gemakkelijk in en om de stad kunt reizen. Ik kwam hier helaas te laat achter en heb losse kaartjes voor mijn busrit van en naar Lapad gekocht.
Ook krijg je met de Dubrovnik Pass kortingen op verschillende tours, restaurants en winkels in Dubrovnik, zoals de ferry naar Lokrum Island om de andere Game of Thrones locaties op te zoeken.
Je kunt de Dubrovnik Pass hier online kopen of bij verschillende verkooppunten en VVV-kantoren in de stad.
Nieuwsgierig naar meer?
Doen in Dubrovnik: alle tips voor deze ‘Parel aan de Adriatische Zee’
Maslinica: het verborgen juweel van het Kroatische eiland Šolta
Roadtrips in Europa: 4 mooie en inspirerende routes
Beginnen met de voorpret voor je reis naar the Game of Thrones locaties in Dubrovnik?
Boek hier je huurauto (inclusief verzekeringen!).
Boek je Game of Thrones tour hier.
Reisgids nodig voor je reis naar Dubrovnik?







2 Responses
Wat gaaf zeg! Ik vond GOT echt een geweldige serie dus het lijk me vet om deze plekken te bezoeken en op de troon een foto te maken. Wist je dat alle scenes ‘north of the wall’ in IJsland zijn opgenomen? Heb in IJsland al heel veel plekken bezocht waar GOT is opgenomen en dat zou ik ook graag in Dubrovnik doen 🙂
Dubrovnik lijkt mij heel mooi, het ziet er altijd zo fotogeniek uit. Leuk om te lezen over de plekken uit de Game of Thrones, ik vond dat een erg goede serie. Sindsdien staat de stad ook hoger op mijn lijstje!