Malibu Creek State Park, United States

Hiken in Amerika: Malibu Creek State Park

Als je aan Amerika denkt, dan denk je aan natuurpracht. Aan de prachtige Nationale parken en de bizarre natuurverschijnselen die je in het land kunt vinden. Vandaag neem ik je mee naar een relatief rustige plek om te hiken en van de natuur te genieten. Heb je geen zin om file te rijden in Yosemite National Park of in rijen achter elkaar te hiken in Zion National Park, kies dan eens voor het kleinere zusje; Malibu Creek State Park.

Malibu Creek State Park

In the Santa Monica Mountains vind je het mooie Malibu Creek State Park; een mooi en rustig natuurpark waar je goed kunt hiken, zwemmen en klimmen. Maliu Creek State Park bestaat sinds 1976 en bestaat uit ruim 8000 hectare hooggras, savanne, bossen, canyons, glooiende grasvlaktes en een vulkanisch zwemgat. Hierom wordt het zelfs ook wel “The Yosemite of Southern California” genoemd.

Wist je dat?

20th Century Fox Studios kocht in 1946 ongeveer 2000 hectare van het park om te gebruiken als shooting ranch/filmlocatie. De locatie werd in meerdere films en series gebruikt, zoals in Planet of the Apes, Tarzan Escapes, Dr. Dolittle en the Sundance Kid. Om er maar een paar te noemen.


Onze hike in Malibu Creek State Park

Een trip naar Malibu Creek State Park stond niet in de planning, en een wandeling in het park al helemaal niet. We beginnen net aan onze roadtrip en laten Orange County achter ons. Al rijdend over de Pacific Coast Highway, besluiten we al snel om het binnenland in te rijden, omdat we benieuwd zijn naar het landschap. Aangezien het lunchtijd is, en ik wel een toiletbezoek kan gebruiken, besluiten we op zoek te gaan naar een geschikte plek. We verlaten de hoofdweg en komen uit bij een verlaten grasveld, met het en der een picknicktafel.

In alle rust genieten we van ons zelfgemaakte broodje wat we in de ochtend bij de supermarkt gehaald hebben. Er dwalleren geregeld eekhoorns voorbij en af en toe zien we een verdwaalde auto langsrijden en we vragen ons allebei af waar die auto’s heengaan, niet wetende dat we ons in een gigantisch mooi natuurpark bevinden. Na de lunch besluiten we om dezelfde weg te volgen en merken al snel dat we in zijn voor een tof avontuur; hiken in Malibu Creek State Park.

Ik trek mijn wandelschoenen aan en off we go. Compleet onvoorbereid gaan we op pad, maar dat zorgt – zoals altijd – voor de leukste herinneringen. Schijnbaar doen we de Rock Pool trail, een wandeling waarbij we uiteindelijk uitkomen bij een prachtig, natuurlijk zwemgat.

We beginnen de trail bij een beek, waar we twee verdwaalde locals zien zwemmen. We wandelen snel door en komen op een open, glooiende vlakte met hoog gras. Veel gras. Heel veel gras. We vervolgen onze wandeling langs het hoge gras, afgewisseld met groene heuvels. We lopen een aantal heuvels op om een mooi uitzicht te krijgen van bovenaf, maar beseffen ons al snel dat we dit niet te vaak moeten doen. Het is aardig afzien in de brandende zon.

We vervolgen onze hike, waar het landschap zich langzaam veranderd in meer groen, en minder oranje. We verruilen het hoge gras voor bebossing. Dat wandelt ook wel iets lekkerder. We volgen het pad en komen uiteindelijk uit bij een plas. Dit blijkt Rock Pool te zijn. Hier komen we erachter dat we toch niet alleen in dit park zijn en er hebben zich al een handjevol locals verzameld bij de plas. Op zoek naar verkoeling, ik snap dat wel. Wij lassen hier ook een pauze in, om even bij te komen van de wandeling. Had ik mijn bikini maar meegenomen, maar helaas.

Wanneer het zweet weer is opgedroogd en we weer op adem zijn gekomen, beginnen we aan onze terugreis. Weer over rotsen, langs bomen en het hoge gras. Voldaan komen we terug bij onze auto. Wat een toffe hike was dat. Amerika is nu al top!


Wat kun je doen in Malibu Creek State Park?

Hiken

In Malibu Creek State Park kun je dus goed hiken, daar zijn wij achter gekomen. Het park kent meerdere wandelpaden, van gemakkelijke tot zeer moeilijke hikes. Wij deden de vrij gemakkelijke Rock Pool Trail, maar andere populaire hikes zijn Malibu Lake Trail, Castro Crest and Bulldog Road, Backbone Trail en Grasslands Trail. Bekijk van tevoren goed hoe lang de trail is en welke je wilt gaan doen.

Goed voorbereid hiken? Rani maakte de ultieme paklijst voor hiken voor je, doe er je voordeel mee.


Klimmen

In het park zijn meerdere plakken waar je kunt klimmen, bijvoorbeeld bij de ‘Planet of the Apes muur’. Dit wordt zo genoemd, omdat hier meerdere scenes uit de films zijn opgenomen. Daarnaast zijn er rondom het zwemgat ook meerdere klimroutes.


Kajakken

In het zuiden van California schijnt het best een uitzondering te zijn, maar je vindt in Malibu Creek State Park een meer. Een perfecte plek om te kajakken dus. Century Lake is niet groot, maar je kunt er kajakken.


Paardrijden

In het Malibu Creek State Park vind je Reagan Range, waar je kunt paardrijden. De eigenaren zullen je meenemne naar één van de prachtige routes door het park.


Mountainbiken

Wil je wat anders dan hiken, ga dan mountainbiken in het park. Je moet dan natuurlijk wel een mountainbike bij je hebben. Er zijn voor de fietsers zowel gemakkelijke als moeilijke routes. Bulldog Road and Mesa Peak Motorway zijn moeilijke routes, met veel hoogteverschillen.


Vogelen

Het park schijnt een goede plek te zijn om vogels te spotten. Zo kun je tot 45 verschillende vogelsoorten spotten in Malibu Creek State Park.


Praktische info Malibu Creek State Park

Openingstijden: het park is elke dag open van zonsopgang tot zonsondergang. Het visitors centre is in de weekenden geopend van 12.00 uur tot 16.00 uur.

Toegangsprijs: de parkeerkosten zijn $12,00 per auto voor een volledige dag. Op doordeweekse dagen zit er niemand bij de entree, en wordt er gebruik gemaakt van een zelfbetaalsysteem.

Om er te komen kun je vanaf de Pacific Coast Highway afslaan naar Malibu Canyon Road (nabij Pepperdine University). Volg deze weg door de canyon, door de tunnel, totdat je uiteindelijk uitkomt bij Malibu Creek State Park aan de linkerkant. Als je vanaf de andere kant komt (vanaf de 101 highway), sla dan af bij Las Virgenes Road en rijd door tot de eerste stoplichten. Ga hier rechtdoor en vlak daarna vind je Malibu Creek State Park aan je rechterkant. Of gebruik gewoon je navigatie. 🙂

Let erg goed op met vuur. Alles is er dus erg droog en in de zomer/lente moet je oppassen voor bushfires. Je mag dus ook niet roken en/of een kampvuur maken in het park. Dit mag alleen op de parkeerplaats en camping.

De temperaturen in California kunnen hoog oplopen en de lucht is er vrij droog. Zorg dat je dus altijd voldoende water bij je hebt en smeer jezelf in met zonnebrandcrème.

Controleer jezelf na je wandeling goed op teken. Deze komen veel voor in de regio.

Je mag in het zwemgat niet duiken. Wij hebben dit meerdere mensen zien doen, maar er staan duidelijke borden waarop staat dat dit verboden is.


Overnachten in of nabij Malibu Creek State Park

Je kunt overnachten in het park, op de camping. De camping heeft ruim 60 plekken en op de camping vind je toiletten en douches. Kamperen op de campingplaats kost $45,00 per nacht en daarnaast betaal je $12,00 per auto.

In de buurt kun je ook overnachten, bijvoorbeeld in Los Angeles of Santa Maria. Hieronder zet ik een aantal tips voor je op een rij.

$$ – Solaire Inn & Suites – Wij verbleven hier

$$ – Hollywood Historic Hotel

$$$ – Malibu Beach Inn


Nieuwsgierig naar meer Amerika?

Monument Valley Navajo Tribal Park: het wilde westen van Amerika

Hollywood: ontdek de hoofdstad van de Amerikaanse filmindustrie

Budget: kosten maand roadtrippen door Amerika

National Parks in West-Amerika die ik bezocht

15 tips voor je bezoek aan San Francisco

Yosemite: omver geblazen door natuurpracht

ESTA aanvragen voor Amerika: tips & tricks

Reisroute: vier weken Amerika

Wishlist: deze National Parks in zuidwest Amerika wil ik nog bezoeken

Zien en doen in Death Valley National Park

Tips en feiten over de Grand Canyon

Een bezoek aan magisch Antelope Canyon


Beginnen met de voorpret voor je reis naar Amerika?

Liefs

Janet 

Dit blog bevat affiliate links. Wanneer je iets koopt via deze links ontvang ik hiervoor een kleine vergoeding. Jij betaalt echter nog steeds hetzelfde, het kost jou niets extra. Met deze inkomsten kan ik That One Time onderhouden. 

Over Janet

Outdoor activiteiten in Yosemite National Park, Californië 2

Janet is het gezicht achter dit blog. Ze is een creatieveling met 1000 hobby’s en ze gaat altijd op zoek naar de mooiste stukjes natuur en wildlife en je kunt haar altijd wakker maken voor een tof avontuur.

Van wonen in de Carribean tot Australië, van eindeloze roadtrips tot backpackend de wereld rond en van duiken tussen de haaien tot hiken in de bergen. Als er avontuur is, dan is Janet erbij!  

Populaire blogposts

ReizenReizen
Booking.com
All-inclusive autohuur volgens Sunny Cars

18 Responses

  1. Ik ben ook in vele state parken geweest in Amerika en vind het ook zo leuk dat deze vaak nog zo onbekend zijn, Deze ken ik nog niet, maar ga ik zeker onthouden, helemaal om dat je er naast wandelen ook kan klimmen. Wij zouden dit jaar naar Amerika gaan, maar dat gaat niet door.

  2. Dit park kende ik nog niet, leuk! Wat een rust en uitgestrekte landschappen. Ik zie me daar wel hiken of mountainbiken.

  3. Wat heerlijk, zo’n ongeplande wandeling in een park dat eigenlijk helemaal niet op de planning stond. Dat zijn inderdaad de mooiste herinneringen. Ik heb nog nooit van deze plek gehoord, maar het ziet er prachtig uit.

  4. Pfoe het was er inderdaad bloed heet volgens mij, maar dat woestijn achtige / ruwe gebied is prachtig inderdaad voor een hike. Tof dat je zo’n stop van het gebaande pad hebt gemaakt.

    1. Het was er heel warm. Het was één van onze eerste dagen in Amerika, dus we moesten ook echt nog wennen aan de temperaturen.

  5. Ohhhhh, wat mooi!

    Ik heb totaal geen kenner van de VS en ik had nog nooit van dit park gehoord. Goed
    Om te lezen dat het hier geen filerijden of -wandelen is.

  6. Spontane avonturen zijn de leukste! Zo zie je maar weer waar de weg jullie brengt. Wat grappig dat er zoveel films opgenomen zijn. De omgeving ziet er prachtig uit.

  7. Lijkt me echt fantastisch om hier een wandeling te maken vooral omdat het juist niet zo druk is. Wel zou ik moeite kunnen hebben met de warmte. Dus bij mij gaat er idd extra water mee en een pet.

    1. Ik ga denk ik altijd moeite houden met hiken in die warmte, niet heel fijn haha.

  8. Het ziet er fantastisch uit! Ik zou er wel willen paardrijden, omdat het zo groot is. Met een wandeling zou ik nog te weinig zien denk ik voor mijn gevoel. En goeie tip om hier heen te gaan om de drukkere parken te vermijden. Hoe gaat Yosemite me ook lijkt, de drukte weerhoudt me wel. Gaaf dat hier zoveel films geschoten zijn. Lijkt me dan leuk na het bezoek die films te kijken en te zien of ik het herken.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.