Afgelopen maand mocht ik genieten van twee weken meivakantie. Tijdens deze vakantie gingen we een lang weekend naar het Duitse plaatsje Cochem. Ik schreef al eens over hoe leuk het was en vooral de omgeving is prachtig. Genoeg te doen in de Moezelstreek. De kosten van een weekend Cochem, lees je hier.
Kosten transport
Wij vertrokken met de auto vanuit Gelderland richting het Duitse Cochem. Hoewel ik me niet heel erg had verdiept in deze regio, bleek het een groot succes te zijn met de auto. Het was heerlijk om met de auto rond te toeren door de bergen, slingerend over de bergwegen. Veel toeristen deden dit ook met de motor. Het was voor ons zo’n 280 km rijden naar Cochem en we deden er zo’n drie uurtjes over. Prima te doen.
Voor deze trip hebben we één keer hoeven tanken bij vertrek. Hiermee hebben we dus een retourtje Cochem gereden, maar ook daar hebben we flink de omgeving verkend. Uiteindelijk betaalden we € 90,00 voor de benzine.
Kosten accommodatie
Vooraf hadden we via booking.com een hotel geboekt. Bij aankomst hadden we onze twijfels hierbij, want de buitenkant beloofde niet veel goeds. Van binnen bleek het echt tiptop voor elkaar te zijn en ook nog eens met een prachtig uitzicht over Cochem.
Wij betaalden voor een tweepersoonskamer met onder andere een goede badkamer, tv, kitchenette met koelkast en senseo € 282,00 voor drie nachten. Het hotel ligt op een wandeling van 5-10 minuten van het centrum van Cochem.


Kosten eten en drinken
Het Duitse eten is niet mijn favoriet maar de Duitse wijntjes waren hier top. De lokale Riesling smaakte erg goed en heb ik van genoten. We zijn elke avond uit eten geweest en genoten ook van een borrel hier en daar. Ontbijt en lunch haalden we in de supermarkt, die op 2 min. lopen van ons was.
Uiteindelijk hebben we € 322,05 betaald voor vier dagen eten en drinken. Hier hebben we niets voor gelaten.


Kosten entertainment
In Cochem en omgeving is ontzettend veel leuks te doen en te verkennen. We hebben veel leuke dingen gedaan als een boottochtje over de Moezel, verschillende kastelen waaronder Burg Eltz bezocht en een rit met een kabelbaan gemaakt.
Wij hebben € 82,80 uitgegeven aan deze tripjes.


Overige kosten weekend Cochem
Denk hierbij aan souvenirs en sigaretten. Dit bedrag is natuurlijk volledig afhankelijk van de persoon. Wij spendeerden € 24,45.

Kosten Cochem p.p.
Transport | € 45,00 |
Accommodatie | € 141,00 |
Eten en drinken | € 161,03 |
Entertainment | € 41,40 |
Overige kosten | € 12,23 |
Totaal: | € 400,66 |
Tijdens dit lange weekend waren de kosten dus per dag € 100,17 p.p.
Nieuwsgierig naar meer Duitsland?
Berchtesgaden National Park: de leukste bezienswaardigheden bij Schönau am Königssee
Hildesheim: ontdek deze fotogenieke Duitse stad
Goslar: ga terug in de tijd in deze middeleeuwse stad
9x te doen in en rond de Moezelstreek
Hoe bepaal je het budget voor je volgende reis?
Beginnen met de voorpret voor je reis naar Cochem?
Wil je een auto huren voor je reis door Duitsland?
Ook nog een reisgids nodig voor je reis?
27 Responses
Dat is toch ook niet goedkoop, per dag 100 euro… Wat is op vakantie gaan toch eigenlijk een prijzige aangelegenheid.
Supermooie streek daar. Wij komen er graag. Voor een prikkie heb je daar ook nog een superleuk huisje
Oh leuk zeg! Daar heb ik eigenlijk niet naar gekeken toen. Boek je die ergens online?
Lang geleden ook eens geweest! Leuk om alles nog is terug te zien. Leuke post!
Dankjewel. ☺️
De moezelstreek is wondermooi en best vlakbij. Ideaal voor een midweek.
Zeker weten! Ik was echt blij verrast! ☺️
Wat me bijna altijd opvalt is dat het eten in Duitsland een stuk goedkoper is dan in Nederland. Dat is mooi meegenomen.
Het is zeker een stuk goedkoper.. gelukkig wel want dat is juist het leukste om te doen vind ik! ☺️
Mooi overzicht heb je gemaakt! Ik houd m’n kosten nooit echt bij, zo erg… Op is op. (Al zou daarna niet nóg een weekend weg gaan, wanneer mijn geld echt op zou zijn.)
Ik wil eind van de zomer graag naar Cochem of iets in die regio.
Ik deed het ook nooit, maar het geeft wel een mooi inzicht vind ik.
Een ontdekking voor mij, dat stadje! En het is nog vlakbij ook!
Het was ook een aangename ontdekking voor mij! Zo leuk!! 🙂
Leuk om te lezen wat de kosten van een ander zijn tijdens een weekendje weg. Zelf doe ik het tegenwoordig ook en vind het gewoon leuk om te zien waar het meeste geld aan op gaat. Vaak idd het eten en de terrasjes. Cochem is absoluut een leuke bestemming, wij waren er zelf in maart maar toen troffen we het niet met het weer en waren veel dingen ook nog dicht. Dan nog maar eens op herhaling.
Ik vind het ook wel interessant om bij te houden wat ik altijd uitgeef. Hier is het meestal ook vooral eten en drinken haha!
Altijd handig zo’n overzicht! Cochem lijkt mij een hele leuk plek om eens te bezoeken voor een paar dagen. Remco is er wel al eens geweest en hij vond het heel leuk.
Dan wordt het hoog tijd dat hij je eens mee gaat nemen. 😉
Handig zeg zo’n kostenoverzichtje! En prachtige foto’s, zo te zien moet Cochem op onze to do-list!!
Dat is zeker geen slecht idee! 😉
Cochem is idd heel leuk. Wij waren er in februari.
Dat ben ik helemaal met je eens. Wat leuk zeg, ik had er nog nooit van gehoord maar ik kom het nu steeds vaker tegen!
Leuk om je kosten zo op een rijtje te zien. Het valt me op dat het eten en drinken nog het duurst was. Duurder zelfs dan de verblijfskosten.
Dat klopt, alle dagen uit eten gaan en meestal ook nog ergens lunchen en genieten van de Duitse biertjes en wijntjes kost helaas wel wat.
Ik vind die brug erg gaaf! Leuk zo’n kort tripje
vier dagen is perfect voor deze bestemming!
Wat leuk ! zo’n overzicht. ik heb altijd het idee dat wij gemiddeld ook op 100 pp per dag uitkomen…Behalve als we met onze tent gaan natuurlijk
Ik vind dat ook prima tijdens een citytrip. Ik wil niet op mijn budget letten en geniet graag van alles wat de bestemming te bieden heeft.