In 2017 vertrok ik naar Amerika voor een rondreis door het zuidwesten. Met niet al te hoge verwachtingen zetten we voor het eerst voet op Amerikaanse bodem. Amerika was een bestemming die nooit echt hoog op mijn wishlist heeft gestaan, maar wat al mijn verwachtingen heeft overtroffen dankzij alle prachtige National Parks die we bezochten.
Vier weken lang reed ik met een auto rond om het zuidwesten van Amerika te doorkruisen. Ik bezocht de leukste steden, gezelligste dorpjes en mooiste natuur. Een reis om nooit meer te vergeten. Om wat inspiratie op te doen voor je volgende trip zet ik hier de bezochte nationale parken op een rij.
De National Parks die ik heb bezocht in het zuidwesten van Amerika
1. Yosemite National Park
Het eerste National Park dat ik bezocht was het indrukwekkende Yosemite. Dit was gelijk een hoogtepunt van mijn reis, want wat was ik onder de indruk van de prachtige natuur. Drie dagen lang bezocht ik dit prachtige park. Van het mooie uitzicht bij Glacier Point tot de Yosemite Falls en van Sentinel Dome tot het rijden van de indrukwekkende Tioga Road.




2. Death Valley National Park
Oke, we vonden het heel gaaf om in dit landschap rond te rijden, maar toen wij er waren was het 52 graden en was het amper te doen. In verband met de warmte kan de airco van de auto niet aan en als je de auto uitgaat, adem je alleen maar warme lucht in. Wij rijden de route Artist’s drive en lopen op de zoutvlaktes bij het laagste punt Badwater Basin. Daarna zoeken we de indrukwekkende vergezichten van Dante’s View.




3. The Grand Canyon National Park
Vanaf het leuke plaatsje Williams bezochten wij de Grand Canyon. Onze verwachtingen lagen erg hoog en daarom vonden wij het eerste aanzicht van de Grand Canyon ook een beetje tegenvallen. Dit zal ongetwijfeld te maken hebben met het feit dat het had geregend en erg mistig was. Naarmate de dag vorderde werd dit wel ietsje beter maar toch vonden we het op de één of andere manier niet overweldigend. Misschien moeten we de volgende keer een ander gedeelte van de canyon bezoeken.



4. Monument Valley National Park
We verbleven een aantal dagen in Page. Een perfecte uitvalsbasis om de prachtige regio te ontdekken. Niet alleen voor Monument Valley, maar ook voor andere pareltjes als Horseshoe Bend, Antelope Canyon en Lake Powell. Monument Valley vond ik één van de tofste parken die wij bezochten in Amerika. Met onze auto rond hobbelen over de zandwegen tussen de imposante rotsformaties.



5. Zion National Park
Wij bezochten Zion een dagje, maar vonden het eigenlijk een beetje tegenvallen. Nee, niet de natuur. De natuur was natuurlijk geweldig, maar er waren echt ZO VEEL MENSEN! Niet te doen. We konden al geen parkeerplek vinden bij het visitors centre, waardoor ik maar uit de auto ben gestapt en vriendlief rondjes is blijven rijden. Er stond een rij met hon-der-den mensen te wachten op de bus om verder het park in te gaan. Een groot gedeelte van het park kun je alleen bezoeken per shuttlebus. Wij hebben het maar bij de auto gelaten dus ik moet eens terug naar dit park om meer van de natuur te ontdekken.



6. Bryce Canyon National Park
Vroeg in de ochtend gingen we op pad naar het mooie Bryce Canyon, bekend om de imposante hoodo’s. Onze eerste stop was het mooie Sunrise Point waar we, nogal onvoorbereid beginnen aan een hike waarvan we dachten dat het zo gefixt was, maar in deze hitte toch echt flink tegenviel. We vallen van het éne mooie vergezicht in het andere.


7. Joshua Tree National Park
Dit park stond hoog op mijn lijstje om te bezoeken, dus ik was erg blij dat het in ons reisschema paste. Vanuit het dorpje Twentynine Palms rijden we naar het visitors centre, waar we direct geconfronteerd worden met posters van vermiste mensen. Niet een heel fijn begin (het blijkt dat deze mensen een paar maanden later dood gevonden zijn in het park). We bezoeken de mooie Cactus Garden, zoeken een rots wat op een schedel lijkt en dwalen rond in the Hidden Valley.



Praktische info Amerika en zijn National Parks
In Amerika zijn 63(!) national parks te vinden. Wij bezochten dus maar een klein aantal hiervan.
Om een National Park te bezoeken betaal je ongeveer $20 tot $30. Als je van plan bent om meerdere National Parks te bezoeken, is het slim om een ‘America the beautifull’ pas aan te schaffen. Deze pas koop je voor $100 en geeft je toegang tot alle nationale parken in Amerika en is een jaar lang geldig. Bij elk park kun je zo’n pas kopen.
Het kan handig zijn om voor vertrek eens te checken op marktplaats o.i.d. Hier worden veel van bovengenoemde passen aangeboden voor overname.
Amerika is groot.. heel groot. Onderschat de afstanden niet. Voor veel parken kun je meerdere dagen uittrekken omdat er zoveel te ontdekken is.
In vrijwel alle nationale parken is er mogelijkheid om te overnachten. Wanneer je met een budget reist, is het wellicht verstandiger om buiten het park te overnachten. Wanneer je in het park wilt overnachten, moet je dit vaak ver van tevoren reserveren (althans, in het hoogseizoen).
Er is zoveel moois te zien in het zuidwesten van Amerika en het land heeft echt wel mijn hart gestolen. Er valt ook nog zoveel over deze prachtige parken te schrijven, dus in de toekomst kun je nog veel meer over de natuurpracht van Amerika verwachten.
Nieuwsgierig naar meer Amerika?
Hiken in Amerika: Malibu Creek State Park
Monument Valley Navajo Tribal Park: het wilde westen van Amerika
Hollywood: ontdek de hoofdstad van de Amerikaanse filmindustrie
Budget: kosten maand roadtrippen door Amerika
15 tips voor je bezoek aan San Francisco
Yosemite: omver geblazen door natuurpracht
ESTA aanvragen voor Amerika: tips & tricks
Wishlist: deze National Parks in zuidwest Amerika wil ik nog bezoeken
Zien en doen in Death Valley National Park
Tips en feiten over de Grand Canyon
Een bezoek aan magisch Antelope Canyon
Ben je op zoek naar inspirerende boeken over Amerika, lees dan deze 27 tips van Jacoba.
Beginnen met de voorpret voor je reis naar Amerika?
Wil je een auto huren voor je reis door Amerika?
Ook nog een reisgids nodig voor je reis?
91 Responses
Wauw wat een prachtige omgeving! Echt eentje die op je bucketlist gezet moet worden
Zeker weten. Echt niet normaal de natuur daar… Je valt van het éne hoogtepunt in het andere.
Mooi he? Ik heb ook al deze parken bezocht. De natuur is zo waanzinnig mooi daar. Echt heel erg genoten. Death Valley hoofdzakelijk vanuit het busje gezien. Heerlijk in de airco want in juli is de temperatuur daar niet te doen 😉 En over de Grand Canyon ook met een helikopter gevlogen. Dat was zo gaaf!
Tijdens ons bezoek aan de Grand Canyon was het zo mistig dat ik het zonde vond om een helikoptervlucht te maken. Bij een volgend bezoek wil ik dat zeker doen. En meer hikes in de canyon maken.
Wauw wat een bizar mooie plekken! En dan te bedenken dat het op een foto vaak niet half zo mooi is als in het echt.
Dat is zeker waar… je moet het gewoon met je eigen ogen zien. 😉
Er is zoveel moois te zien in West-Amerika! Elke keer dat ik weer foto’s zie van dat gebied blijf ik onder de indruk. Tijdens mijn reis heb ik ook al deze parken bezocht, alleen Joshua Tree niet (wat erg zonde was als ik jou mag geloven). Volgende keer, want ik wil zeker terug. En dan eigenlijk ook Yellowstone ontdekken.
Jaa!! Vooral Yellowstone.. dat lijkt me ook zo’n bijzonder park! 😀
Jeetje wat krijg ik een zin om direct een vliegtuig te pakken!! prachtige en inspirerende foto’s
Dankjewel! Ben je al eens in Thailand geweest?
Wij gingen in de winter naar Amerika en toen was Death Valley echt heel aangenaam! Perfecte temperatuur om te hiken. In de zomer lijkt me dat wel anders 😉
Wat lekker zeg. Hoe warm was het toen?
Geen een bezocht maar death valley Ben ik meest benieuwd naar
Ja cool! Ik heb ze allemaal bezocht, behalve Monument Valley. Lijkt me ook zo te gek!
Dat was het zeker. Monument Valley is één van mijn favorieten!
Wij bezochten de meeste NP’s ook tijdens onze reis door West-Amerika, al waren we ook in Yellowstone National Park. Dikke aanrader! Death Valley en Yoshua Tree hebben we dan weer overgeslagen, maar we komen er vast nog wel eens 😉 Liefst met een camper dan!
Ja, jullie bezoek aan Yellowstone zag er echt fantastisch uit! Lijkt me ook zo’n mooie plek maar was voor deze reis iets te ver uit de richting!
Ja, wat een prachtige parken zijn het! Ik was enorm onder de indruk van bryce en Yosemite! Joshua park heb ik als enige niet bezocht. Wel heel mooi zonet zien!
Ik ben het helemaal met je eens, prachtige plekken zijn het. Ik vond Yosemite ook echt geweldig!
Wat een prachtige foto’s heb je gemaakt. Op Death Valley na, heb ik dezelfde parken bezocht. Ik wil zeker nog een keer terug want ik had echt te weinig tijd. Ook ben ik deels van mijn foto’s kwijt. Een goede reden om nog een keer terug te gaan.
Oh dat is altijd jammer… sowieso een goede reden om terug te gaan! 😉
Wauw, wat een ontzettend mooie foto’s heb je gemaakt! Ik ben helaas nog nooit in Amerika geweest.
Dankjewel! Zo te zien is het echt een aanrader!
Zion moet je echt nog eens bezoeken hoor en dan Angels Landing wandelen. Dit is een super mooie wandeling, stijl en zwaar, maar het zo waard.
Angels Landing was eigenlijk ook de reden waarom ik naar Zion wilde, maar die ontiegelijk lange wachtrijen vond ik zo tegenvallen. Daarom moet en wil ik zeker nog eens terug!
Ja grappig heeft bij mij ook nooit hoog op de wenslijst gestaan. Mijn kinderen willen er nu wel graag heen dus dat zal er wel van komen. Als we gaan wil ik dan ook wel echt een road trip. Hoort er echt een beetje bij 🙂
Dat hoort wel een beetje bij het ultieme USA-gevoel! 😉
Jammer dat de Grand Canyon tegenviel en dat Zion zo druk was. Het lijkt me stuk voor stuk prachtig. Ik ben ook echt verliefd op je foto’s, wauw! Amerika staat bij ons heel hoog op het lijstje. Het lijkt ons echt geweldig mooi. Wij hopen het tijdens onze wereldreis te kunnen bezoeken, dan zou ik zeker naar al deze parken willen gaan!
Leuk! Ik ben benieuwd of jullie hier terechtkomen! Jullie vertrekken bijna weer of niet?
Amerika staat bij mij ook niet heel hoog, maar wat een prachtige reis zeg! Lijkt me een onvergetelijk avontuur met prachtige foto’s als herinnering 🙂
Het is zeker een onvergetelijk avontuur. Ik zou het zo weer over willen doen!
Wauw, zo gaaf! Hoewel Amerika me eigenlijk niet zo trekt voor een langere reis, lijkt de natuur me echt overweldigend. Begint toch wel te kriebelen als ik dit zo lees. Vooral Yosemite en Death Valley zou ik graag eens bezoeken.
Het trok mij ook niet, maar ik ben inmiddels helemaal om door de prachtige natuur. Zo mooi daar!!
Zo een pas lijkt mij heel fijn om te hebben. Dan kun je alle parken bezoeken die je wilt voor een vast bedrag. Elke keer 20-30 dollar tikt natuurlijk gauw aan voor de 59 parken, haha.
Ja, daarom ben je tijdens een roadtrip al snel goedkoper uit met zo’n pas!
Ik denk dat ik ongeveer vergelijkbare verwachtingen zou hebben… maar die nationale parken.. wow! Om je vingers bij af te likken. Prachtige foto’s heb je ook gemaakt zeg!
Dankjewel! 🙂
Mooie foto’s! Een roadtrip door Amerika lijkt mij fantastisch!
Dankje!
Dit rondje staat voor volgend jaar op de planning. Ik ben erg benieuwd naar deze natuurpracht!
Ik ben ook benieuwd hoe je het gaat vinden. Heerlijk vooruitzicht in ieder geval! 🙂
Oh wauw wat mooi. Ik ga eind april naar Los Angeles en we willen misschien The Grand Canyon bezoeken.
Oh wat een lekker vooruitzicht! Afgelopen jaar was je toch ook al in LA?
Wouw! Wat zijn er mooie plekken op de aarde he.
Zeker weten!
Wat een prachtige plaatsen zeg! De foto’s zijn top en spreken enorm aan! Bedankt voor de tips!
Geen probleem! Het zijn echt hele gave plekken. Echt de moeite waard om eens te bezoeken.
Oh wow wat prachtig zeg en wat een super mooie foto’s! Ik wil daar ook naartoe!
Alles is mooi, maar Joshua Tree is zeker super gaaf!
Dankjewel! Ik kan het je echt aanraden, het is zo’n mooie bestemming!
Wij hebben in 2006 een trip langs de Westcoast gemaakt en delen van wat je beschrijft gezien (o.a. Bryce Canyon, Grand Canyon). We hadden best een aardige auto gehuurd en kregen een upgrade naar een Hummer. Fantastisch al slurpte het benzine. Maar omdat we de hele trip in twee weken deden (veel te kort achteraf gezien) en zo’n 8/9 uur per dag moesten rijden om alles te ‘halen’ was het wel fijn om zo’n degelijke en stevige auto te hebben. Ik vond het idee ook spannend om in zo’n hitte te moeten rijden. Vooraf heel goed gecheckt of er genoeg benzine was en we voldoende flessen in de auto hadden gedaan.
Oeh als je in zo’n auto komt te rijden dan maakt niets meer uit hoeveel benzine het slurpt! Twee weken is wel kort ja, helemaal als je dagelijks zo lang in de auto zit. Tijd om het nog een keer over te doen dus.. 😉
Je blog doet me zo zin krijgen om te vertrekken! Als ik is lange tijd verlof kan nemen dan moet ik er toch is heen gaan! 🙂
Jaaa, Amerika is echt een goede bestemming dan! Doen!
Trouwens Yosemite is mijn favoriete park, maar in Joshua Tree konden we het beste bulderen. Ik vind alle parken stuk voor stuk prachtig!
Dat is ook zeker waar. Elk park is mooi!
Oh wauw, wat een prachtige blog! Die foto’s zijn echt hoe ik me al het moois van Amerika voorstel, ik wil daar ook zo graag heen. Waarschijnlijk wordt dit een feit voor volgend jaar!
Dankjewel! Hopelijk kom je er snel! 😀
Ohh je blogpost brengt me terug naar onze rondreis die we gemaakt hebben in 2017! Yosemite en Zion waren mijn absolute hoogtepunten. Yep, ook Zion.. juist wanneer je dieper het park ingaat en moeilijkere hikes gaat doen valt het aantal mensen ineens ook mee. Dat raad ik trouwens ook aan bij de Grand Canyon. Die vonden wij ook het minst (wel imposant, maar in vergelijking met de rest toch minder) alleen toen we echt de canyon in gingen om te hiken werd het, ondanks de hitte, echt wel gaver. Zoveel te zien, ik zou zo terug willen!
Ik kan me heel goed voorstellen dat het dan leuker wordt.. Volgende keer maar proberen! 😉
Ik vond Bryce en Monument Valley zooooo ontzettend indrukwekkend!!
Leuk he! Monument Valley is mijn favoriet!
het eerste park spreekt mij het meeste aan. Ik vind het zoiezo al niet leuk als er veel volk is bij een plaats. En zeker niet als ik geen parkeerplek vind.
Ja verschrikkelijk he… niet te doen met zoveel mensen joh! Yosemite is ook één van mijn favorieten!
Wat is wat jou betreft het mooiste park?
Ik vind Yosemite en Monument Valley het mooist. En jij?
Wat een mooie foto’s! Amerika staat bij mij nog op het lijstje en dan ook met name om deze prachtige parken.
Dat snap ik helemaal! Dankjewel.
Haha wat grappig dat je zegt dat Amerika niet hoog op je lijstje stond. Bij mij namelijk wel en jouw mooie foto’s beamen alleen maar waarom. Bedankt voor de tips, nog even sparen voordat we kunnen?
Ja, inmiddels ben ik ook echt verkocht hoor, echt een fantastisch land! Hopelijk komen jullie er ook snel. Ben benieuwd wat je ervan vindt.
Prachtige foto’s!
Dankjewel!
Een onheilspellende naam vind ik, Death Valley. Waarom heet het zo? Was het vroeger een plek waar veel mensen de dood vonden?
Ja, vroeger doorkruisten immigranten de woestijn om op zoek te gaan naar koud, maar een groep raakte verdwaald en overleed inderdaad.
Aha! Dat verklaart inderdaad de naam. Het klinkt echt een beetje luguber vind. Ze zouden er zo een film van kunnen maken.
Ja, dat ben ik met je eens. Goed idee!
Wat een mooie parken allemaal! Het park Yosemite ken ik uit boeken!
Het zijn stuk voor stuk prachtige parken!
Jammer dat Nederland niet zulke parken heeft. Het Vondelpark is dan toch van een heel andere orde denk ik.
Hahaha inderdaad!
Nederland is natuurlijk ook maar klein, en niet bepaald ruig….
Verre van! 😉
De foto’s alleen al zijn verslavend mooi
Dankjewel!
Prachtige reis heb je gemaakt en wat een mooie foto’s
Amerika staat ook niet op mijn bucketlist maar nu wil ik er wel naartoe.
Dankjewel! 🙂 Het is echt een aanrader.
Prachtig zeg, lijkt me heel bijzonder om te kunnen zien en ervaren!
Dat was het zeker. Echt een ervaring!
Je hebt zoveel gezien, had je na een paar dagen niet een soort van hoogtepunt moeheid? Dat je gewoon een dag niets wilde doen?
Dat soort dagen hadden we ook genoeg hoor. We waren er in totaal vier weken dus genoeg tijd voor afwisseling.
Grappig hè! Ik ging in 2001 zes maanden reizen door Amerika samen met mijn zus. We waren net een jaar in Australië geweest en dachten echt ‘zal Amerika wel leuk zijn’ nou echt wel! Ik ben daarna nog vaak in de nationale parken geweest ( mijn zus woont in Amerika) en elke keer weer is het zo mooi! Prachtig om je foto’s te zien. Ik geniet ervan.
Dan heb je pas een goed vakantieadres, heerlijk!